VIDEO: V Táboře hořela ubytovna. Uteklo z ní čtyřiadvacet lidí

TÁBOR – Tři minuty po čtvrté hodině ranní přijalo dnes Krajské operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje informaci o požáru domu v Petrohradské ulici v Táboře. Informace od oznamovatele zněla tak, že hoří odpad a že plameny přecházejí na budovu stojící v bezprostřední blízkosti.

K požáru vyjely dvě cisterny a automobilový žebřík profesionálních hasičů ze stanice Tábor a byli svoláni táborští dobrovolní hasiči. „Jednotky na místě průzkumem zjistily, že hoří ubytovna. Na místo byla okamžitě povolána elektrárenská a plynová pohotovostní služby,“ uvedla mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Z ubytovny se před příjezdem hasičů samoevakuovalo 24 osob (z toho dvě děti). Nikdo z nich nebyl zraněn. „Ve spolupráci s vedením města Tábor pro ně bylo zařizováno náhradní ubytování. Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje k požáru vyslal evakuační autobus, kterým byli lidé odvezeni,“ sdělila mluvčí hasičů.

Požár se konstrukcemi velmi rychle dostal do střechy ubytovny. Velitel zásahu si po průzkumu okamžitě vyžádal další posilové jednotky. „K požáru se dostavilo celkem sedm cisteren pro dodávku dostatečného množství vody a automobilový žebřík pro případnou evakuaci a především hašení z vnějšku objektu. Velitel zásahu rozhodnul vytvořit kyvadlovou dopravu vody cisternami a zřídit tři bojové úseky – dva ze země, třetí z výškové techniky. Hasiči zároveň prohledávali jednotlivé pokoje ubytovny a vynášeli z něj nábytek, který na volném prostranství dohašovali,“ popsala Matějů.

Plameny se podařilo dostat pod kontrolu ve třičtvrtě na sedm. Evakuaci nábytku museli v průběhu prací hasiči přerušit vzhledem k nestabilní stropní konstrukci. Všichni museli požářiště opustit. Konstrukce se následně částečně zřítila. Dohašování, rozebírání zříceného krovu a vyhledávání možných ohnisek stále pokračuje.

Co bylo přesnou příčinou vzniku požáru, je v tuto chvíli v šetření. Výše vzniklé škody byla předběžně stanovena na 5 000 000 korun.