Historické vozy MHD potěšily pamětníky i děti

Foto: archiv DSZO

ZLÍNSKO – S velkým ohlasem se setkaly prvomájové jízdy historických vozů MDH ve Zlíně a Otrokovicích. Za běžný tarif se mohli cestující svézt unikátními autobusy a trolejbusy, které v minulých letech zrekonstruovali pracovníci Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice.

Do ulic se na vybraných linkách vypravily dva historické trolejbusy, z toho jeden s vlekem, a dva autobusy. Zájem o jízdy byl o to větší, že podobnou příležitost neměli cestující od loňského května. „Lidé si nás fotografovali zvenku a rádi se také povozili. Přicházeli starší pamětníci i rodiny s malými dětmi,“ popisuje Věroslav Horák, řidič jednoho z historických autobusů.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Červený historický autobus Škoda 9 Tr s historickou vlečkou Karosa B 40 svezl cestující na lince č. 2 mezi Zlínem a Otrokovicemi. Žlutý trolejbus typu Škoda 14 Tr byl zařazen na lince č. 9 mezi Baťovou nemocnicí a točnou Jižní Svahy-Středová. Červeno-krémový historický autobus ŠM 11 nastoupil do služby na lince č. 33 mezi Bartošovou čtvrtí a Pasekami a modrý historický autobus Škoda 706 RTO zas mohli obdivovat obyvatelé Otrokovic na lince č. 55. „Všechna čtyři vozidla patří do majetku Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice. Vznikla v minulých letech pod rukama zdejších pracovníků z údržbářských dílen rekonstrukcí většinou již velmi zdevastovaných vraků původních vozidel,“ uvedl mluvčí DSZO Vojtěch Cekota.

„Plně funkční historická vozidla jsou chloubou naší dopravní společnosti, názorným dokladem minulého vývoje městské dopravy. Používáme je k dotváření slavnostní atmosféry města v době významných svátků a umožňujeme během roku rovněž jejich pronájem soukromým subjektům pro zatraktivnění jejich mimořádných akcí a společenských událostí,“ dodává ředitel DSZO Josef Kocháň.

Ti, kteří oblíbenou akci nestihli, nemusí smutnit. Stejnou příležitost budou mít ještě v neděli 8. května.

Foto: archiv DSZO