Luhačovice zahájí lázeňskou sezónu Otevíráním pramenů

LUHAČOVICE – Zahájení hlavní lázeňské sezóny se po dvou letech vrací ve velkém. Tři dny budou nabité nejen folklorním programem, chystají se také workshopy, přehlídka historických vozidel, divadelní vystoupení, hudební koncerty a oblíbený jarmark. To vše můžete zažít od 6. do 8. května v Luhačovicích.

Třídenní slavnost Otevírání pramenů je už tradičně jednou z nejvýznamnějších událostí v lázeňském městě. „Každoročně se těšíme z toho, že máme možnost oslavit jedinečné a nenahraditelné přírodní bohatství zdejších lázní, přírodní a minerální prameny. Vrcholem oslav je nedělní slavnostní mše a následné svěcení pramenů. Tyto, společně s panem farářem, projdeme po takzvané Trase po pramenech a poděkujeme za ně a za všechny, kteří jejich léčivou moc využívají,“ přiblížila vedoucí oddělení kultury a cestovního ruchu Jarmila Ďurďová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Po oba víkendové dny se Ulice Dr. Veselého zaplní stánky jarmarku. Od pošty vyrazí průvod v dobových kostýmech, od požární stanice po Jurkovičův dům se zas vydají historická vozidla. Návštěvníky potěší řada vystoupení folklorních souborů i muzikantů. Velkým lákadlem je koncert Václava Marka a jeho Blue Star, který vykouzlí příjemnou atmosféru v rytmu swingové a taneční hudby ze začátku 20. století.

Do Luhačovic a zpět dopraví návštěvníky mikrobusy

Jelikož se opět očekává účast tisícovek lidí, vyhradila radnice prostor pro záchytné parkoviště, a to na příjezdu od Uherského Brodu. Odtud bude zajištěna kyvadlová doprava mikrobusy, které návštěvníky převezou do centra města. Kyvadlovou dopravu si v sobotu i v neděli od 9 do 18 hodin vezmou na starost dobrovolní hasiči. Mikrobusy se budou točit po půl hodině, nástupní a výstupní stanice pak bude před Městským turistickým a informačním centrem. Druhou variantou dopravy je místní linkový autobus ČSAD.

Program se uskuteční za každého počasí. V případě vytrvalého deště se přesune do Společenského domu, Lázeňského divadla a Městského domu kultury Elektra (sál Rondo). Nedělní svěcení pramenů proběhne v Hale Vincentka a v Lázeňském divadle.