Pod hrozbou násilí získal peníze. Nezletilého mladíka obvinili policisté z loupeže

JIHLAVA – V rukou jihlavských policistů skončil mladík, který před týdnem uprchl z nápravného zařízení a bylo po něm vyhlášeno pátrání. Policisté ho dopadli krátce poté, co přepadl v Jihlavě náhodného kolemjdoucího, aby získal peníze.

K přepadení, jehož obětí se stal osmnáctiletý mladík, došlo v pátek 29. dubna před druhou hodinou odpoledne v parku u Jiráskovy ulice v Jihlavě. „Mladý muž seděl v parku a upoutal pozornost obviněného mladistvého, který k němu přišel a oslovil ho s cílem získat peníze. Při loupeži využil svoji fyzickou převahu a agresivní výhrůžky násilím, přičemž tlak zvyšoval. Nakonec získal finanční hotovost a z místa utekl,“ informovala mluvčí policie Jana Kroutilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

Útočník se ze získaných peněz dlouho neradoval, krátce po činu jej na třídě Legionářů zadrželi policisté. „Mladistvý byl obviněn ze spáchání provinění loupeže,“ sdělil vedoucí oddělení obecné kriminality Jakub Pivoňka s tím, že mladík přibližně o týden dříve utekl ze zařízení pro mládež v Moravskoslezském kraji.

„Po provedení všech nezbytných úkonů policisté obviněného mladistvého odvezli do zařízení pro mládež, kde si ho převzala oprávněná osoba,“ dodala mluvčí. Případ kriminalisté dále vyšetřují.