V pátek třináctého se hasičské stanice otevřou školám i veřejnosti

OLOMOUCKÝ KRAJ – Sednout si za volant hasičské cisterny a omrknout její vybavení, vyzkoušet si dýchací přístroj nebo si osahat výstroj potápěčů a lezců. To vše můžete zažít, když se v pátek 13. května vydáte na profesionální požární stanice v Olomouckém kraji. Bude se zde totiž konat Den požární bezpečnosti.

V pátek 13. května mají dospělí i děti během dne možnost setkat se s profesionálními hasiči, prozkoumat jejich vybavení a přiučit se zásadám správného nakládání s ohněm a hořlavinami. Den otevřených dveří se bude konat od 9 do 12 a od 13 do 16 hodin. „Na všech stanicích chceme lidem prezentovat specializovanou požární techniku, přiblížit práci sboru v našem kraji i upozornit obyvatele na pravidla a zásady protipožární bezpečnosti,“ uvedla krajská mluvčí hasičů Lucie Balážová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Pátek třináctého již řadu let patří neodmyslitelně k hasičům. „Naším cílem je pořádáním preventivně-výchovných akcí přispět ke zlomení pověry, která je s tímto datem spojená. Každý rok proto vyhlašuje Česká asociace hasičských důstojníků Den požární bezpečnosti na pátek třináctého, letos připadá na květen,“ upřesnila Balážová. Tématem letošního Dne požární bezpečnosti jsou „Požáry v přírodě – období zvýšeného nebezpečí vzniku požárů“.

Program:

Na požárních stanicích: Olomouc, Prostějov, Přerov, Šumperk, Jeseník

  • prohlídka požární stanice, výjezdové a specializované techniky
  • možnost prohlédnout si důkladně cisterny a speciální kontejnery i jejich vybavení
  • prezentace prostředků chemické služby, lezecké i potápěčské výstroje, zásahových obleků
  • stánek s preventivně-výchovnou tématikou pro děti i dospělé

Na požárních stanicích: Litovel, Uničov, Šternberk, Konice, Hranice, Kojetín, Lipník nad Bečvou, Zábřeh

  • ukázka požární stanice
  • statická ukázka požární techniky
  • prezentace prostředků chemické služby, lezecké výstroje, zásahových obleků