Na ostrahu v obchoďáku vytasil nůž. Dvaadvacetiletý násilník skončil ve vazbě

TŘEBÍČ – Za brány věznice putoval mladík, který v pondělí v třebíčském obchodním domě ohrožoval nožem pracovníka ostrahy. Agresivních útoků a vyhrůžek měl na kontě víc, navíc byl v minulosti i ve vězení. Mladý agresor byl obviněn ze dvou trestných činů.

Trestní stíhání dvaadvacetiletého mladíka z Třebíčska odstartovala krádež v obchodním domě, které se ještě s druhým mužem dopustil v pondělí 2. května večer. Muži se pokoušeli propašovat z prodejny alkohol. Na pracovníka ostrahy, který jim zkřížil cestu, vytáhl mladší z dvojice nůž.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

Na místo dorazili přivolaní policisté. „Při dechové zkoušce dvaadvacetiletému muži naměřili hodnotu 1,62 promile alkoholu. Jeho o šest let starší parťák měl hodnotu alkoholu v dechu ještě o trochu vyšší,“ uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Pro třebíčské policisty nebyl mladý agresor neznámý, v krátké době to byl již třetí konflikt, který vyvolal. „V březnu v třebíčském restauračním zařízení nejprve bezdůvodně napadl slovně hosta, kterého vyzýval ke rvačce, a poté vyhrožoval ostatním útokem,“ dodala mluvčí. Dalšího útoku se dopustil o měsíc později v jiné provozovně, kde urážel hosty, vyhrožoval násilím a nakonec fyzicky útočil na lidi ve svém okolí, než ho hosté podniku zpacifikovali.

Násilník byl obviněn z trestného činu výtržnictví a dále z nebezpečného vyhrožování spáchaného se zbraní. V případě odsouzení může strávit až tři roky za mřížemi. Policisté nezapomněli ani na druhého výtečníka. V souvislosti s krádeží v obchodním domě je podezřelý z přestupku proti majetku.