Sestry z Fakultní nemocnice Brno získaly ocenění

BRNO – Na galavečeru ku příležitosti předání Cen motýlích křídel byly v kategorii Zdravotník roku oceněny sestry z Dětského kožního oddělení Fakultní nemocnice Brno. Celý večer se nesl v duchu upozornění na problematiku nemoci motýlích křídel.

19. konference pro pacienty s nemocí motýlích křídel a jejich ošetřovatele byla prostorem pro neformální setkání pacientů s jejich lékaři a dalšími specialisty. Řešily se také trendy v boji proti této nemoci a důležitá témata v péči o pacienty. Zdravotní sestry z brněnské nemocnice, které si převzaly první místo se specializují na nemocné a zaškolují jejich rodiny v ošetřovacích technikách.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Zároveň s konferencí proběhl start benefičního virtuálního běhu NADOTEK, jehož výtěžek podpoří Debru. Na 10denní virtuální závod se připravili pacienti, jejich rodiny, lékaři, pracovníci Debry i patronka Jitka Čvančarová. I vy se můžete zapojit během či chůzí a podpořit pacienty s nemocí motýlích křídel.