Houkající strážníci doprovázeli rodičku do porodnice. Stihli to jen tak tak

Ilustrační foto

JIHLAVA – Městští strážníci v autě se zapnutými majáky a houkačkou umožnili v pondělí večer rychlý průjezd osobního auta s rodící ženou do jihlavské nemocnice. Krátce po příjezdu se mamince narodila zdravá holčička.

Na linku tísňového volání městské policie v Jihlavě zavolal v pondělí 9. května krátce po osmé hodině večer pětadvacetiletý muž, který převážel do nemocnice svou rodící manželku. Vzhledem k rozběhlému porodu měl strach, aby přes silný provoz a několik světelných křižovatek stihl ženu dopravit včas.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

„Po domluvě se strážníkem vyčkala hlídka městské policie na osobní automobil na periferii města a za použití výstražného zařízení doprovodila rodiče na urgentní příjem jihlavské nemocnice,” uvedla Květa Procházková z jihlavské městské policie.

Krátce po příjezdu do nemocnice, v čase 20:47, přivedla maminka na svět zdravou holčičku. „Městská policie Jihlava přeje narozenému miminku vše nejlepší do života a mladým rodičům spoustu sil do dalších let,“ dodala Květa Procházková.