I přes zákaz řízení byl načapán dvakrát za volantem, jednou pod vlivem pervitinu

KRÁLOVÉHRADECKO – Čtyřiatřicetiletý muž je nepolepšitelný hříšník. To, že má až do března roku 2028 udělen zákaz řízení nijak neřešil a během uplynulého týdne se dvakrát posadil za volant. Za maření úředního rozhodnutí ho může čekat až dvouletý pobyt za mřížemi.

Poprvé byl muž za volantem přistižen uplynulou středu v noci na Pražské třídě v Hradci Králové. Policisté ho podrobili dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, ta ukázala negativní výsledek. Poté byl proveden test na drogy, ten ale ukázal pozitivní hodnoty na pervitin, lékařskému vyšetření se však muž odmítl podrobit.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V pátek kontaktovala policisty hlídka celníků, která jim sdělila, že na že na 68. km dálnice D11 ve směru na Prahu zastavili osobní vozidlo značky Ford Mondeo, které řídil muž bez řidičského průkazu. Opět se jednalo o toho samého šoféra. „Aby muž nepokračoval v trestné činnosti, policisté zajistili po předchozím souhlasu státního zástupce jeho vozidlo, o jehož dalším osudu rozhodne soud,“ říká mluvčí policistů Iva Kormošová.