Jurkovičova rozhledna oslavila desáté výročí

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – Stavba, která byla poprvé otevřena 28. dubna 2012, oslavila o uplynulém víkendu desáté výročí. Nechyběla cimbálová muzika, komentované prohlídky a zajímaví hosté.

Zájemci o oslavy si v sobotu vyšlápli Karlův kopec, aby se dozvěděli, jak stavba vznikala, jaké úskalí musela překonávat a že původně měla být postavena v Brňově u Valašského Meziříčí. „Je velmi dobře, že rozhledna vznikla a že ji tady máme. Ukazují to i dlouhodobé statistiky návštěvnosti, které se nezmenšily ani v těžkých dobách covidu, kdy v posledních dvou sezonách navštívilo rozhlednu rekordních 45, respektive 49 tisíc lidí, což jsou pěkná čísla,“ řekl na Karlově kopci starosta Rožnova Jiří Pavlica.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Jako příjemné překvapení čekal na hosty vstup na rozhlednu zdarma, komentovaná prohlídka, vystoupení cimbálové muziky a aktivity pro děti. Svými vzpomínkami přispěli autor projektu Antonín Závada, zastupitel Alois Vychodil a průvodce Tomáš Surý, který je s rozhlednou spjat celých deset let.

Rozhledna tak vstupuje do své 11. sezony, ve které ji čeká důležitý milník. Jelikož se těší velké oblibě, očekává v nejbližších týdnech návštěvu jubilejního člověka číslo 400 000. Nebudete to právě vy?