Hasiči zasahovali u deseti bouraček, na jedno z míst musel záchranářský vrtulník

KRÁLOVÉHRADECKO – Střety osobních aut, motorkářů, nebo srážka osobního vozidla s cyklistkou. Hasiči, ale i záchranáři měli od uplynulého pátku do neděle plné ruce práce. Při nehodách se zranilo devět lidí.

Na Hradecku se staly dvě dopravní nehody. K první z nich došlo v pátek v královéhradecké metropoli, krátce po desáté hodině dopolední. Do ulice Brožíkova přispěchali ke střetu osobního auta s cyklistkou místní profesionální hasiči z centrální stanice. Žena musela být po střetu odvezena do nemocnice.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V sobotu se bouralo v Chlumci nad Cidlinou. Zde se těsně po osmé hodině večerní stala srážka dvou motorkářů v Pražské ulici. „Hasiči zasypali uniklé provozní kapaliny sorbentem a poté uklidili vozovku. Jedné zraněné osobě poskytli předlékařskou péči, poté byl řidič odvezen zdravotnickou záchrannou službou,“ říká mluvčí hasičů Martina Götzová. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Nového Bydžova a místní dobrovolná jednotka.

Na Jičínsku byli hasiči zapotřebí u tří bouraček dvě z nich se staly v sobotu. V Ostroměři v ulici T. G. Masaryka se střetlo osobní auto s motorkou. K nehodě došlo krátce před jedenáctou hodinou dopolední. Zasahující profesionální hasiči z Jičína a Hořic museli v místě řídit dopravu a také zlikvidovat uniklé pohonné hmoty. Při nehodě se jeden člověk bohužel zranil.

Těsně po páté hodině odpolední vyrazili hořičtí profesionální hasiči do Vojic k motorkáři, který zde havaroval. Zraněný motorkář musel být letecky transportován do nemocnice.

V neděli museli přispěchat hořičtí profesionální hasiči k bouračce, ke které došlo půl hodiny před polednem v Holovousech. Zde se střetla dvě osobní vozidla a vlivem nehody došlo také k poškození pouliční lampy. Jednotka zlikvidovala uniklé pohonné hmoty a odstavila obě vozidla mimo silnici, kterou poté uklidila.

Na Náchodsku se bouralo také třikrát. Dvě nehody se staly v pátek a jedna v sobotu. V Náchodě v Raisově ulici, krátce po desáté hodině dopolední bourala dvě osobní auta. Na místě zasahovali místní profesionální hasiči, kteří odklidili auta ze silnice a poté provedli její úklid. O jednoho zraněného se musela postarat zdravotnická záchranná služba.

Dvacet minut před pátou hodinou odpolední došlo k další nehodě v Náchodě, tentokrát v ulici Za Přádelnou. Zde se střetla tři osobní vozidla. Zasahující místní profesionální hasiči a dobrovolná jednotka z Nového Města nad Metují museli v místě řídit dopravu. Záchranáři jednoho zraněného odvezli do nemocnice.

V sobotu, v Novém Městě nad Metují, došlo krátce po půl sedmé večerní ke střetu motorky a osobního auta. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Dobrušky. Zdravotnická záchranná služba odvezla dva zraněné na ošetření.

Na Rychnovsku bylo zapotřebí hasičů u dvou bouraček. K první z nich došlo v sobotu krátce po půl osmé ranní v Kostelci nad Orlicí. Do ulice Tylova přispěchali ke střetu dvou osobních aut rychnovští profesionální hasiči a místní dobrovolní hasiči. Jednotky zabezpečily vozidla proti požáru a odtáhly je mimo křižovatku, kde k nehodě došlo. Poté uklidili vozovku. Jedna osoba byla odvezena zdravotnickou záchrannou službou na ošetření.

V neděli těsně před půl pátou odpolední došlo v Kostelci nad Orlicí k bouračce dvou osobních aut. Ke kruhovému objezdu Do ulice Československé armády přispěchali rychnovští profesionální hasiči a místní dobrovolná jednotka. Vozidla byla odstavena u blízké benzínky,  jednotky také uklidily uniklé pohonné hmoty.