Motorkář sjel na Zlínsku do potoka, zraněním na místě podlehl

Foto: HZS Zlínského kraje

ZLÍNSKO – Tragicky skončila jízda dvaatřicetiletého motorkáře na Zlínsku. Ten včera před šestou odpoledne sjel ze silnice do místního potoka. Ani přes pomoc přátel a zdravotníků se ho nepodařilo oživit.

Řidič motorky Kawasaki jel v neděli směrem od Vizovic na Bratřejov. „Před obcí Bratřejov z doposud přesně nezjištěných příčin po průjezdu levotočivou zatáčkou vyjel vpravo mimo komunikaci, kde havaroval,“ uvedla policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

K nehodě přispěchali hasiči ze Zlína a z Vizovic. „Po příjezdu na místo hasiči průzkumem zjistili, že motorkář je vážně zraněn a první pomoc mu poskytují kamarádi, taktéž motorkáři. Hasiči u muže prováděli resuscitaci, kterou následně převzala posádka zdravotnické záchranné služby. Zranění však byla neslučitelná se životem,“ sdělila mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

„Hasiči ostatním motorkářům poskytovali několik hodin psychosociální pomoc, a to především jednomu, který svému kamarádovi prováděl první pomoc včetně nepřímé srdeční masáže,“ dodala Javoříková.

Během vyšetřování nehody byl provoz na silnici částečně omezen a provoz řídili policisté kyvadlově. Hasiči u motorky provedli protipožární opatření a ve vodě rozprostřeli sorpční hady a nakonec vytáhli motorku z potoka. „Tragickou dopravní nehodu vyšetřují zlínští kriminalisté společně s dopravními policisty,“ uzavřela Kyšnerová.

Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje