Práce na obchvatu Lukavce pokračují. První řidiči se po něm projedou už v září

Foto: Kraj Vysočina

PELHŘIMOV – Zhruba čtvrt roku před dokončením je obchvat městyse Lukavec mezi Pacovem a hranicí se Středočeským krajem. Silničáři v těchto dnech pokládají asfalt a pracují na napojení obchvatu na stávající silnici.

Práce na nové trase silnice II. třídy o délce 2,5 km odstartovaly v březnu loňského roku. Už vloni dokončili silničáři jeden ze tří mostních objektů, a to přesýpaný most přes Lukavecký potok. U dalších dvou železobetonových mostů jsou nyní hotovy nosné konstrukce včetně izolace, říms a zábradlí.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

„V současné době probíhá na většině trasy pokládka asfaltových vrstev, pracuje se také na obou napojeních obchvatu na stávající silnici,“ uvedl Radek Žižka z odboru dopravy a silničního hospodářství Krajského úřadu Kraje Vysočina.

Nový obchvat převede nadměrné zatížení zejména nákladní dopravou z průtahu Lukavce. „Výrazně tak uleví obyvatelům městyse a přispěje k bezpečnosti a plynulosti dopravy na tomto důležitém silničním tahu,“ dodal Radek Žižka.

První řidiči by se po novém obchvatu měli projet už letos v září. K plnému využití obchvatu dojde od listopadu letošního roku, kdy bude zprovozněn navazující úsek silnic II/128 a II/150 na hranici se Středočeským krajem, který prochází v tomto roce zásadní modernizací.

Foto: Kraj Vysočina