Dva dny za sebou byly ve středních Čechách ve znamení vozidel v protisměru a tragických nehod!

Foto: Policie ČR

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Smrtí řidiče skončila havárie, která se stala v pondělí večer na Příbramsku. V úterý následovala tragédie s kamiónem v protisměru na D1.

Po silnici I/18 od Příbrami na Sedlčany jel v pondělí 69letý řidič s vozem VW Amarok. Z dosud nevyjasněných příčin vjel do protisměrné části vozovky na vyfrézovaný úsek a tam narazil do zaparkovaného pracovního stroje. Muž ale i přes poskytnutí okamžité pomoci a resuscitaci svým vážným zraněním podlehl.

Staňte se členy FB skupiny Noviny kraje – Středočeský a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

Od dvanáct hodin později, v úterý dopoledne vjel na D1 do protisměru kamion a čelně sešrotoval tři osobní vozila. Bilance nehody byla děsivá, 2 osoby na místě zemřely, 3 utrpěly těžká zranění.

Poblíž obce Strančice na 14,5. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno  havaroval kamion naložený těžkými betonovými bloky. Původně jel směrem na Prahu. Z dosud neznámých příčin ale prorazil středová svodidla a v protisměru se čelně střetl se třemi osobními automobily. V jednom autě zůstaly dvě mrtvé osoby. Veškerá činnost hasičů zacílila na záchranu zbývajících těžce zraněných, včetně řidiče kamiónu. Ti byli za pomoci hydraulického zařízení z vozidel vyproštěni a předáni do péče zdravotnické záchranné služby. Jednoho ze zraněných transportoval do nemocnice vrtulník. Zbývající byli převezeni pozemní cestou sanitkami.

Nehoda zablokovala všechny jízdní pruhy směrem na Brno a betonový náklad z kamionu zablokoval i jeden jízdní pruh směrem na Prahu. Odklízení následků po dopravní nehodě si vyžádalo téměř 5 hodin a dálnice směrem na Brno byla částečně zprůjezdněna krátce před druhou hodinou odpoledne.

Záchranáři se cestou k zásahu musely proplést utvořenými kolonami, na některých místech se ale řidičům zachovat záchranářskou uličku nepodařilo. Celý zásah  hned od počátku komplikoval také  masivní únik pohonných látek z kamiónu.

Foto: HZS ScK