Bez slitování. Hospitalizovaná zlodějka okrádala spolupacientky v pokojích hořovické nemocnice!

Ilustrační foto: unsplash

BEROUN – Někteří lidé nemají svědomí a dokážou využít jakoukoliv situaci. O tom se přesvědčily čtyři nemocné ženy v hořovické nemocnici, které byly okradeny o peníze a platební karty zlodějkou, jenž byla shodou okolností také pacientkou.

Dvaatřicetiletá zlodějka, dalo by se říct z profese, vždy využila momentu, když nebyla některá z pacientek přítomná na pokoji. Celkem okradla čtyři ženy. Odcizila jim peněženky s finanční hotovostí a platebními kartami.

Staňte se členy FB skupiny Noviny kraje – Středočeský a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

Dohromady si krádeží peněz přišla na zhruba 1750 korun, za nákupy v prodejnách odcizenými kartami zaplatila 625 korun. Sedmkrát jí platba kartami nevyšla, neboť už byly poškozenými pacientkami zablokovány.

Po vyhodnocení několika kamerových záznamů kriminalisty bylo proti zlodějce zahájeno trestní stíhání. Byla obviněna ze spáchání dvou trestných činů, krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Vzhledem k tomu, že byla již v minulosti čtyřikrát odsouzena pro majetkovou trestnou činnost, nyní ji hrozí odnětí svobody na 6 měsíců až tři léta.