Na nové autobusové zastávky v Příbrami má navázat i odstavné parkoviště pro přespolní!

Foto: MěÚ Příbram

PŘÍBRAM – V tomto týdnu byly zahájeny práce na výstavbě nových autobusových zastávek v Březnické ulici. Práce budou probíhat bez dopravní uzávěry.

Nových autobusových zastávek se občané města dočkají v Březnické ulici mezi Flusárnou a vstupem na Nový rybník. Tato část města tedy bude dostupná i prostřednictvím MHD.
„V prostoru na Flusárně, na místě dnešní zpevněné plochy je vyprojektováno odstavné parkoviště. To má sloužit především přespolním motoristům, kteří svůj vůz nechávají ve městě a hromadnou dopravou pokračují za prací směr Praha,” uvedl starosta Jan Konvalinka.

“Pokud chceme vyparkovat motoristy z ulic v centru města, kde svým celodenním parkováním blokují místa rezidentům, musíme jim nabídnout alternativu. Řešením je parkoviště, v jehož těsné blízkosti budou autobusové zastávky MHD Příbram a cílem je vést tudy také autobusy směřující na Prahu,“ vysvětlil starosta.

Staňte se členy FB skupiny Noviny kraje – Středočeský a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

Stavba bude probíhat za provozu, kdy dojde pouze ke zúžení jízdních pruhů.