Řídil se 3 promile, naboural auto před sebou a pak rychle ujel. Hříšník byl do půl hodiny lapen

foto: Policie ČR

HRADECKO – K dopravní nehodě došlo toto úterý v královéhradecké metropoli, v ulici Akademika Bedrny, v devět hodin dopoledne.  Padesátiletý šofér nejen, že skončil na záchytce, ale také mu hrozí trest zákazu řízení, tučná pokuta, nebo vězení až na 3 roky.

Značně podnapilý šofér vozidla Škoda Octavia narazil do před ním brzdícího vozidla Volkswagen Caddy, které dávalo přednost přecházejícímu chodci. Poté nezastavil a z místa nehody odjel. „Na místo byla okamžitě vyslaná hlídka z pohotovostního a eskortního oddělení, která vozidlo i řidiče během půl hodiny vypátrala v ulici Velká a podrobila ho dechové zkoušce s výsledkem 3 promile,“ komentuje událost policejní mluvčí Iva Kormošová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Hříšník přišel na místě o řidičák a policisté ho převezli na záchytku. Naštěstí se při nehodě nikdo nezranil. Provedená dechová zkouška na přítomnost alkoholu u šoféra volkswagenu ukázala negativní výsledek. Hmotná škoda na vozidle Volkswagen Caddy je zhruba za 40 tisíc a na škodovce za 10 tisíc korun.