Řídil zdrogovaný a bez řidičáku! Prý se chtěl včas dopravit k výslechu na policii

Ilustrační fotografie, zdroj: PČR

ROKYCANSKO – Nenapravitelný je muž, kterého včera v dopoledních hodinách kontrolovala rokycanská policie v Osecké ulici, když řídil osobní auto značky Volkswagen a jel směrem od obce Radnice.

Policisté ho na základě jejich osobní znalosti zastavili a řidič se dobrovolně podrobil dechové zkoušce. Odborné měření elektronickým přístrojem bylo s negativním výsledkem. Pozitivně však reagoval orientační test na přítomnost omamných a psychotropních látek, konkrétně na metamfetamin. Na výzvu se muž poté podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve a moči. „Policisté zjistili, že řídil motorové vozidlo, ačkoliv má rozhodnutím Okresního soudu v Rokycanech uložen trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel na dobu dvaceti měsíců, a to od listopadu 2021 do července 2023. Dále vyšlo najevo, že vozidlo si vzal bez vědomí a svolení majitele, tudíž je užíval neoprávněně. Prý se chtěl včas dopravit k policejnímu orgánu na předvolání k výslechu. S touto výmluvou však neobstál. Kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a neoprávněné užívání cizí věci. Případem se dále zabývají,“ uvedla mluvčí policie Dagmar Brožová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.