Vlak u Berouna rozdrtil auto, které vjelo na červenou na přejezd. Jeden mrtvý, tři zranění!

Ilustrační foto

BEROUN – Na železničním přejezdu u Berouna se ve středu vpodvečer srazilo auto s rychlíkem jedoucím z Českých Budějovic do Prahy. Ke srážce osobního auta s vlakem došlo po 18. hodině na železničním přejezdu v Berouně-Závodí, který není osazen závorami, ale světelnou signalizací.

Vlak narazil do auta na straně spolujezdce a sunul před sebou automobil po kolejích asi třicet metrů. Zatímco cestující ve vlaku neutrpěli žádná zranění, ze čtyřčlenné posádky osobního auta jeden člověk zemřel. Druhého s těžkým zraněním hlavy převezli záchranáři sanitkou do Ústřední vojenské nemocnice v Praze Střešovicích. Třetí osobu s těžkým mnohočetným poraněním transportoval vrtulník do nemocnice v Praze Motole. Jeden člověk utrpěl pouze lehká zranění.

Staňte se členy FB skupiny Noviny kraje – Středočeský a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

Provoz na trati mezi stanicemi Beroun-Závodí a Vráž u Berouna byl zastaven, náhradní dopravu po dobu vyšetřování zajišťují autobusy.

Na místě jsou vyšetřovatelé Správy železnic. Jednalo se o vlakovou soupravu společnosti Arriva. Na vlakové jednotce vznikla podle mluvčí Správy železnic škoda asi 100 tisíc korun.