Silné bouřky a kroupy. Meteorologové varují před možnou změnou počasí

OLOMOUCKÝ KRAJ – Zatímco nyní ještě na mnoha místech v Olomouckém kraji panuje slunečné počasí, brzy už tomu tak nemusí být. Meteorologové vydali pro celý Olomoucký kraj výstrahu před možnými silnými bouřkami provázenými přívalovými srážkami, případně kroupami.

Během odpoledne se podle vydané výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu na celém území Olomouckého kraje očekává ojedinělý výskyt silných bouřek doprovázených nárazy větru kolem 20 metrů za sekundu, kroupami do 2 centimetrů a přívalovými srážkami s krátkodobými úhrny kolem 30 milimetrů. V důsledku toho se ojediněle můžou rozvodnit malé toky, zatopit podchody, podjezdy, sklepy a podobně. Nárazy větru mohou lámat větve stromů. Nebezpečí mohou představovat také kroupy a blesky. Pokud vás zastihne bouřka při jízdě autem, zpomalte a jeďte velmi opatrně. Výstraha trvá od dnešních 16 hodin do zítřejších 6 hodin ráno.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.