Policisté zadrželi ve Valašských Kloboukách 31 migrantů z Blízkého východu

Ilustrační foto

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Policisté v pátek odpoledne zajistili 31 běženců z Blízkého východu bez dokladů totožnosti i cestovních dokladů. Během večera a noci je rozmístili do cel po celé republice. „Oprávněnost jejich pobytu na území České republiky bude zjišťovat cizinecká policie,“ oznámila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Několika podezřelých osob ve Valašských Kloboukách si všimli policisté z prvosledové hlídky a rozhodli se je zkontrolovat. „Zjistili, že jsou všichni bez dokladů určujících jejich totožnost, i bez cestovních dokladů. Přivolali proto policisty z cizinecké policie i z dalších oddělení Zlínského kraje, kteří během odpoledne ve Valašských Kloboukách a okolí dohledali celkem 31 cizinců bez patřičných dokladů,“ uvedla Kozumplíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Během víkendu budeme za pomoci tlumočníků jednotlivé případy procesně zpracovávat, přičemž budeme zjišťovat, zda jsou tito cizinci na našem území oprávněně. Budeme také zkoumat, jestli požádali o mezinárodní ochranu v některém z členských států Evropské unie,“ doplnila mluvčí.