Motorkář bez řidičáku nezvládl zatáčku a vrazil do kamionu

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – Dopravní nehoda, kterou zapříčinil nezkušený motocyklista, se stala v pondělí večer na Žďársku. Při projíždění zatáčky dostal motorkář smyk a vrazil do protijedoucího kamionu. Při nehodě utrpěl zranění a skončil v nemocnici.

„Řidič motocyklu Yuki jel v pondělí 23. května před šestou hodinou večer po silnici ve směru od obce Veselí na Dalečín. Při průjezdu prudké zatáčky v klesání dostal smyk, který nezvládl, a došlo ke střetu motocyklu s jízdní soupravou složenou z nákladního automobilu a návěsu, která jela v opačném směru,“ informovala mluvčí policie Jana Kroutilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

Zraněného motocyklistu převezli záchranáři k ošetření do nemocnice. Dechové zkoušky obou řidičů vyloučily alkohol. Při kontrole dokladů se ukázalo, že muž neměl za řídítky motocyklu co dělat. „Policisté zjistili, že motocyklista není držitelem příslušného řidičského oprávnění a užil k jízdě motocykl, na kterém při jízdě nebyla umístěna poznávací značka,“ dodala mluvčí.