Velký býček vyráží na koleje! Začíná Rožnovské parní léto

Foto: město Rožnov pod Radhoštěm

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – Milovníci historických vláčků se dočkali. V sobotu 11. června vyjede do Rožnova vlak tažený parní lokomotivou Velký Býček, čímž odstartuje série čtyř jízd Rožnovského parního léta. A opět se bude i zpívat.

První jízda je naplánovaná na druhou červnovou sobotu, kdy se ve Valašském muzeu v přírodě koná přehlídka uměleckých a folklorních těles Ondrášova valaška. „Jízda bude mít podtitul zpívající vlak, takže lidé se mohou těšit na muzikanty, kteří jim zahrají na peróně i ve vagónech. Každá z jízd má svoje kouzlo a určitě to stojí za to, ovšem jízdy s muzikou jsou ještě o něco speciálnější,“ láká destinační manažer rožnovské radnice Marek Havran.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Vagóny za sebou potáhne stejně jako loni parní lokomotiva s označením 423.041 zvaná Velký býček alias Tulák, vyrobená v roce 1924. „Své domácké depo má ve Valašském Meziříčí, což je pro jízdy Rožnovského parního léta výhodou. Letos na jaře se u lokomotivy objevily technické problémy, které se snažíme opravit a doufáme, že Velký býček bude připraven na sezonu. Pokud by se to na první jízdu nestihlo, pokusíme se o náhradní řešení tak, aby návštěvníci a fanoušci nebyli o parní lokomotivu ochuzeni,“ sdělil Josef Vendolský z Českých drah, který má rožnovské parní jízdy na starost.

Další tři jízdy se uskuteční 2., 16. a 30. července. Pokaždé bude vlak vyjíždět z Valašského Meziříčí v 9.50 a 13.10, zpět z Rožnova do Valašského Meziříčí pojede v 11.12 a v 15.34. Jízdenky je možné koupit v předprodeji na pokladnách Českých drah, zbývající se budou do vyčerpání kapacity prodávat v den konání akce přímo u vlaku. Cena jízdného činí 100 korun, snížené 50 korun, přičemž děti do 6 let a domácí mazlíčci mají jízdu zdarma.