Galerie Václava Chada představí nejvýraznější autory zlínské Školy umění

Foto: Galerie Václava Chada ve Zlíně

ZLÍN – Škola umění Zlín představí nejvýraznější absolventy a jejich práci ve stejnojmenné výstavě v Galerii Václava Chada ve zlínském zámku. Slavnostní vernisáž proběhne ve čtvrtek 26. května v 17 hodin a zájemci ji budou moct navštívit až do 16. září.

Václav Chad, Alex Beran, Jan Rajlich st., Miroslav Šimorda, František Chmelař, Milada Schmidtová Čermáková, Slavoj Kovařík, Otakar Hudeček, Jiřina Doubnerová. S těmito jmény se mohli návštěvníci Galerie Václava Chada ve Zlíně už v minulých letech setkat. Kromě toho je spojuje i jejich studium na Škole umění Zlín. Tímto zlínským fenoménem se totiž galerie dlouhodobě zabývá. Od 26. května zde budou jejich díla opět k vidění, a to v rámci výstavy s názvem Škola umění Zlín. Ta zároveň s nimi nabídne i letmý náhled do tvorby dalších autorů. Součástí expozice jsou i fotografie zachycující studentský život umělců.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Ne náhodou se výstava koná v roce, kdy si Zlín připomíná 700. výročí od první písemné zmínky o městu. „Výstava je připomínkou toho, co jsme za 8 let v galerii dosáhli v rámci představování Školy umění Zlín a jejích absolventů,“ uvedla kurátorka Miroslava Ptáčková.

Škola umění vznikla při Baťových závodech jako poslední vývojový stupeň jejich proslulého vzdělávacího systému. Absolventi později patřili mezi nejvýznamnější osobnosti československé výtvarné scény, mnohdy i s mezinárodním přesahem.

Výstava je v Galerii Václava Chada v prvním poschodí zlínského zámku otevřena od 26. května do 16. září, vždy od úterý do pátku mezi 13. a 17. hodinou. Vstupné je jednotné ve výši 50 korun. Během Zlín Film Festivalu bude otevřeno i o víkendu 28. a 29. května, a to od 10 do 17 hodin.