Na trase do Brna se opravuje trať. Připravte se na vlakovou výluku

Železniční výluka Zdroj: Pixabay

SVITAVY – Přípravné práce na sanaci nestabilního náspu mezi vlakovými stanicemi Březová nad Svitavou a Svitavy jsou v plném proudu. Od začátku června až do šestadvacátého srpna nastane z důvodu oprav na trati nepřetržitá výluka.

Od roku 2010 v zástavbě u Hradce nad Svitavou dochází k poruchám stability náspu u železnice. Dojde k opravám a výměně celého tělesa náspu o délce sto čtyřicet sedm metrů a vlaky zde začnou jezdit rychlostí sto čtyřicet kilometrů za hodinu. „Výluka začne platit ve středu 1. června od čtyř hodin ráno, přičemž vlaky R 876, 874 a Os 4762 pojedou v tento den bez omezení. Ukončena bude v pátek 26. srpna, kdy pojedou bez omezení pouze vlaky Os 4781 a R 879.,“ uvedla mluvčí města Kateřina Kotasová. Ostatní spoje nahradí autobusová doprava, která pojede podle výlukového řádu.

Ukončení prací na trase Brno – Svitavy je naplánováno na leden příštího roku. Výlukový jízdní řád náhradní autobusové dopravy najdete na Úvodní stránka | České dráhy (cd.cz) . Stanoviště autobusů se umístí před staniční budovu.