Na Kolínsku prodával cizí vraky aut, kradl měděné okapy, ale i horská kola a zlaté šperky. Teď spadla klec!

Ilustrační foto: unsplash

KOLÍN – Obdivuhodně široký zlodějský rejstřík měl 30letý muž, který se v období od letošního ledna do konce dubna dopustil celkem jedenácti kriminálních deliktů, ve většině případů v Doubravčicích. Teď by se mělo obci konečně ulevit.

Prvního přečinu – podvodu se dopustil v lednu, kdy si v obci Doubravčice vyfotil několik odstavených vozidel, které pak inzeroval na internetovém portálu k prodeji jako jejich majitel. A zadařilo se. Ještě s jedním parťákem se mu podařilo prodat dvě vozidla v celkové částce 100 tisíc korun. Jednalo se přitom o vraky, které měla majitelka odstavená na pozemku neobývané nemovitosti.

Staňte se členy FB skupiny Noviny kraje – Středočeský a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

V březnu v Doubravčicích přelezl plot domu, z jehož pozemku odcizil celkem 8 metrů měděných okapových svodů. V dubnu měl v 8 případech na svědomí krádež dětské motorky, dvou sedmimetrových okapových měděných svodů s koleny. Jindy z dalšího vraku auta odcizil světlomet a z přístrojové desky vestavěné ručičkové hodiny, z garáže pak motorkářskou bundu a dvě vrtačky. V další den si z jednoho rodinného domu odnesl hodiny, zlaté šperky a pamětní mince.

Tím ale neskončil. Z jedné stodoly na pozemku domu vzal žebřík, po němž vylezl k místům okapových měděných svodů, které odcizil. Na jiném místě ho opět zaujal vrak vozidla, z něhož ukradl hliněnou vázu a v posledním případě z kóje úschovny kol odcizil dvě horská kola.

Kriminální policie zahájila proti muži trestní stíhání a obvinil ho ze spáchání 4 trestných činů, a to podvodu, pokračující krádeže, porušování domovní svobody a z maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání byl obviněn poté, co byl na konci dubna kontrolován policisty při silniční kontrole v obci Žhery, kdy hlídka zjistila, že má až do června 2023 platný zákaz řízení všech motorových vozidel.

Třicetiletý obviněný způsobil celkovou škodu ve výši dosahující 180 tisíc korun. V případě odsouzení mu tak hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let.