Moderní ekologické autobusy a jízdné zdarma, tak bude vypadat MHD ve Valmezu

Foto: město Valašské Meziříčí

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Cestující MHD ve Valašském Meziříčí brzy čeká několik příjemných novinek. Už 12. června do ulic vyrazí moderní ekologické autobusy společnosti TQM v barvách města. S novým dopravcem se také vrací MHD zdarma.

Lidé bude vozit 9 velkých třídveřových autobusů a jeden minibus, který pojede po nově vytvořené okružní lince č. 10. „Část vozového parku už je připravena k provozu a jejich vizuální podoba vychází z městského design manuálu, takže budou snadno rozlišitelné od běžných autobusů. Všechny vozy jsou navíc ekologické, protože budou jezdit na stlačený zemní plyn – CNG a cestujícím nabídnou standard 21. století. Jsou totiž plně klimatizované, nízkopodlažní a bezbariérové,“ pochvaluje si místostarostka Yvona Wojaczková. Samozřejmostí jsou elektronické informační panely, zařízení pro snížení nástupní hrany pro kočárky či invalidy a výbava pro zrakově postižené.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

S novým dopravcem a novými autobusy se do Valašského Meziříčí vrátí také MHD zdarma pro všechny cestující. „Naše město je velkou dopravní křižovatkou a denně zde projede přes 20 tisíc vozidel. Před ukončením provozu MHD zdarma jsme za rok převezli bezmála milion cestujících, což byl nárůst o 60 procent proti běžnému placenému provozu. Tato služba občanům má proto rozhodně smysl a věřím, že bude mít i do budoucna pozitivní vliv na pokles dopravy při jízdách po Valašském Meziříčí,“ sdělil starosta Robert Stržínek.

Radnice počítá s ročními náklady na provoz MHD ve výši 21,3 milionu korun. Částkou bezmála 4,2 milionu se na provozu budou podílet také obce Krhová a Poličná.