Osmnáctiletý řidič na Jihlavsku převrátil auto na střechu, vzápětí začalo hořet

JIHLAVA – Všechny složky záchranného systému zasahovaly v neděli časně zrána v obci Dušejov na Jihlavsku. Na střeše mimo silnici skončil osobní vůz Citroen, jehož řidič nezvládl ve vysoké rychlosti řízení. Vozidlo se po nehodě vznítilo. Zranění byli dva lidé.

Nehoda se stala v neděli 29. května v ranních hodinách na silnici II/602 v katastru obce Dušejov. „Krátce po třetí hodině ranní na silnici havaroval osmnáctiletý řidič s osobním vozidlem Citroen. Řidič zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy, nezvládl řízení a havaroval mimo komunikaci, kde narazil do tří směrových sloupků, které poškodil a poté se s vozidlem převrátil na střechu,“ informovala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

Vůz se po nehodě ocitl v plamenech, jeho posádka ho naštěstí stihla včas opustit. „Hasičům se požár podařilo zlikvidovat po pár minutách intenzivního hašení. Po dobu zásahu složek integrovaného záchranného systému byl provoz na komunikaci omezen,“ uvedla mluvčí krajských hasičů Petra Musilová.

Řidič a jeho spolujezdec skončili v péči zdravotníků. Požití alkoholu policisté u řidiče vyloučili. „Majetková škoda vzniklá požárem byla předběžně vyčíslena na částku 42 tisíc korun,“ dodala Petra Musilová.

Foto: HZS Kraje Vysočina
Foto: HZS Kraje Vysočina