Video: Strhující záběry z dronu na Hukvaldy a bezprostřední okolí

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Jednou z nejzajímavějších pamětihodností Moravskoslezského kraje je zřícenina hradu Hukvaldy. Právě záběry na Hukvaldy, hradní oboru a okolí hradu přiblíží čtenářům video, které najdou pod článkem.

Kromě hradu video zachycuje z ptačí perspektivy také pohledy na přehradní nádrž Větřkovice. Vodní dílo bylo postaveno v letech 1973 až 1975. Jeho účelem bylo shromažďovat vodu pro areál kopřivnické Tatry. Podnik nádrž o rozloze 20 ha dodnes využívá jako zásobu provozní vody.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Přehrada se nachází na Svěceném potoce nad místní částí Kopřivnice-Lubina v nadmořské výšce 330 m n. m. Je velmi oblíbeným výletním místem pro místní i přespolní návštěvníky regionu Lašské brány Beskyd.

Hrad Hukvaldy je jedním z největších hradů v moravskoslezském regionu. Najdete ho ve stejnojmenné obci, která je rodištěm hudebního skladatele Leoše Janáčka. Z hradní věže je možné za hezkého počasí vidět hřebeny Beskyd, město Kopřivnici, Příbor i Ostravu.

Video: Marek S. Travlog