Na silnicích Olomouckého kraje se včera zranili hned tři motorkáři

Havárie na dálnici D 46 u Žešova, fotky Policie ČR

PROSTĚJOV, ŠUMPERSKO, HRANICE – Neděle 12. června byla na silnicích Olomouckého kraje smolným dnem pro motorkáře. Policie informovala hned o třech dopravních nehodách motorkářů, při všech se motorkáři zranili. Při havárii motorky, která se stala na dálnici D46 u Prostějova pětačtyřicetiletá motorkářka utrpěla těžké zranění.

Včera po osmnácté hodině policisté vyjížděli k dopravní nehodě motorkářky na dálnici D46 ve směru od Vyškova na Prostějov u Žešova. Pětačtyřicetiletá řidička motorky Ducati jela v levém jízdním pruhu a v mírně pravotočivém úseku jela příliš rychle. Odstředivá síla ji vynesla do středových svodidel, po kterých zhruba 30 metrů levou částí stroje třela, pak se od svodidel odrazila vpravo a spadla z motorky. Odhozený štěrk přitom poškodil Ford Galaxy jedoucí v opačném směru. „Řidička při nehodě utrpěla těžké zranění, se kterým byla převezena do Fakultní nemocnice v Olomouci,“ uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman. Policisté odhadli škodu celkem na 200 000 korun, z toho 100 000 korun na motorce, 50 000 korun na Fordu a 50 000 korun na svodidlech.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Další motorkář havaroval včera po sedmnácté hodině na silnici první třídy I/44 vedoucí přes Červenohorské sedlo v katastru Koutů nad Desnou na Šumpersku. Šestačtyřicetiletý řidič jel na motorce Yamaha R1 od Koutů na Jeseník. „V důsledku nepřiměřené rychlosti nezvládl průjezd zatáčkou, přičemž motocykl tzv. položil na bok a poté narazil do svodidel,“ uvedla policejní mluvčí Marie Šafářová. Při havárii se motorkář lehce zranil, případné ovlivnění alkoholem policisté vyloučili dechovou zkouškou. Škoda na motocyklu byla předběžně odhadnutá na 30 tisíc korun.

Pětašedesátiletá řidička ve Škodě Karoq nedala včera odpoledne v Hranicích přednost motorkáři, který se při havárii zranil. Řidička jela od Opatovic směrem ke křižovatce se silnicí I/35 a chtěla odbočit doleva na Teplickou ulici. „Najela do křižovatky, a přitom přehlédla motorkáře jedoucího po hlavní silnici směrem na Černotín. Došlo ke střetu, kdy motorkář narazil do boku vozidla, po kterém upadl na komunikaci a zranil se,“ popsala nehodu policejní mluvčí Miluše Zajícová.  Motorkář skončil v místní nemocnici. Požití alkoholu bylo u obou řidičů vyloučeno dechovou zkouškou. Hmotná škoda byla předběžně stanovena na 315 000 korun.

Havárie na Šumpersku
Havárie Hranice