OBRAZEM: Silný déšť, vítr, kroupy. Hasiči na Vysočině absolvovali v pondělí na 90 výjezdů

KRAJ VYSOČINA – Silný déšť doprovázený nárazovým větrem a kroupami zasáhl v pondělí 13. června odpoledne Vysočinu. Hasiči vyjížděli zejména k popadaným stromům, které na mnoha místech kraje komplikovaly dopravu.

Během pondělního odpoledne a večera zasahovali hasiči na Vysočině u devadesáti událostí. Okolo páté hodiny odpoledne prudký vítr se silným deštěm výrazně komplikovaly dopravu na Jihlavsku, Pelhřimovsku a Třebíčsku. Problémy hlásili lidé například z Větrného Jeníkova, Hosova, Kostelce či Stonařova, kde řidičům komplikovaly jízdu hustě padající kroupy.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

„Hlášení o prvních událostech začali operátoři našich linek přijímat po čtvrté hodině odpoledne. V rozmezí od čtvrté do sedmé hodiny vyjeli hasiči v kraji k téměř sedmi desítkám událostí. Podvečer a večerní hodiny byly už klidnější. Nejčastěji hasiči odstraňovali stromy a větve, které padly na komunikace a bránily tak plynulému provozu,“ sdělila mluvčí krajských hasičů Petra Musilová. Všechny události se naštěstí obešly bez zranění.

Foto: HZS Kraje Vysočina
Foto: HZS Kraje Vysočina
Foto: HZS Kraje Vysočina
Foto: HZS Kraje Vysočina
Foto: HZS Kraje Vysočina