Malý kurz Marka Vašuta, jak si načechrat kapesníček…

Herec Marek Vašut,

Po dlouhých jedenácti letech dnes večer přivítá Jan Kraus svého kolegu, oblíbeného Marka Vašuta, který mezi českými herci vyniká svojí elegancí a šmrncem.

Marek Vašut okamžitě zaujme i červeným kapesníčkem v kapsičce saka. „To víš, stará škola,“ komentuje svůj styl se smíchem herec. „Já jsem takovéto věci sál s mateřským mlékem. Dokonce si ho sám čechrám a můžu ti dát lekci,“ říká. Sám se už zdokonalil v několika možných úpravách kapesníčku, včetně svého nejoblíbenějšího. „Vždyť já jsem měl i módní salon,“ připomíná oblíbený herec své čtyřleté podnikání v oblasti módy i to, že v devadesátkách zkoušel podnikat každý. „A skoro všichni herci jsme zkrachovali. Tedy ne všichni, já jsem odešel s černou nulou.“

Dnes už je prý jeho pověstný zápal pro módu také dost utlumený. „To jsou už jen takové dozvuky,“ dodává a raději přejde k slavnostnímu předání dárku pro svého hostitele, neboť před jedenácti lety, kdy byl jeho hostem naposledy, mu prý nic nepřinesl. „Přinesl jsem ti tričko, ale s posláním. To se myslím k duchu tohoto pořadu báječně hodí – je tam citát, dámy a pánové, podle mě proroka biblických rozměrů dvacátého století, George Orwella, který zní: Jestliže svoboda slova vůbec něco znamená, potom je to právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet,“ cituje. „Snažme se o to, určitě také nejsi z novodobé cenzury nadšen,“ předá svůj dar Janu Krausovi, který stáčí řeč na to, čím si kdo dělá radost za dobře odvedenou práci.

Marek nenechá diváky dlouho na pochybách a jednoznačně se přizná že pro něj je to víno neboli mléko starců. „Jsem gurmet, když na to přijde,“ přiznává s tím, že si ale vůbec nevaří. „Mám spoustu kamarádů, kteří vynikajícím způsobem vaří, já to rád sním, ale sám si udělám dobrý chleba s máslem nebo se sádlem, troška cibule nebo hořčice…“ popisuje a pokračuje ve vykreslování toho, jak při konzumaci postupovat co nejúsporněji, aby člověk, pokud možno, zašpinil co nejméně nádobí.

Zdroj TV Prima