Muž ze Zábřežska prodával kolo, přišel o čtvrt milionu

Ilustrační obrázek Pixabay.com

ZÁBŘEŽSKO – O podvodných praktikách lidí, kteří se vydávají za falešné kupující, jsme vás již informovali. Důvěřivý prodávající si v těchto případech bohužel až příliš pozdě uvědomí, že něco není v pořádku. To se v uplynulých dnech stalo i muži ze Zábřežska, který v inzerátu nabízel jízdní kolo. Když si uvědomil, že nejspíš narazil na podvodníka, chybělo na jeho účtu 250 tisíc korun.

O podvodných praktikách falešných kupujících jsme vás již informovali například v tomto článku. Na takového podvodníka na internetu v uplynulých dnech narazil další inzerent, tentokrát ze Zábřežska. Na internetovém bazaru zveřejnil inzerát, v němž nabízel k prodeji jízdní kolo. Na něj pak zareagoval zájemce o koupi s tím, že si zboží nemůže vyzvednout osobně a že mu má být zasláno poštou. Protože prodávající s tímto souhlasil, poslal mu kupující fiktivní odkaz na stránky přepravce. Zde prodejce vyplnil přihlašovací údaje do internetového bankovnictví.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Později prodávající pojal podezření, že něco není v pořádku. Bohužel pozdě. „Když zkontroloval pohyby na svém účtu, zjistil, že někdo neoprávněně v několika platbách odčerpal cca 250 tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Marie Šafářová. Muž svůj účet zablokoval a obrátil se na policii. V případě dopadení a usvědčení si podvodník může posedět za mřížemi tři roky až osm let.