Na jihu Čech zemřel další motorkář. Policie hledá svědky nehody

ČESKOKRUMLOVSKO – Českokrumlovští policisté přijali dnes krátce po čtvrt na pět ráno oznámení o tragické dopravní nehodě. V Chabičovicích havaroval motorkář. Na místě bohužel podlehl svým zraněním. Policisté žádají případné svědky této nehody, aby se jim ozvali. Motorkář na Jindřichohradecku pak nepřežil v úterý střet s osobním vozidlem.

K nehodě došlo v přesně neurčené době na silnici číslo II/157 v obci Chabičovice. „Řidič motocyklu značky Yamaha jel ve směru z Českého Krumlova na Kaplici a z dosud nezjištěných příčin vyjel vpravo mimo vozovku, kde havaroval. Při nehodě utrpěl zranění neslučitelná se životem,“ uvedla policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.

nehoda v Chabičovicích (zdroj Policie ČR)

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Přesné příčiny a okolnosti této tragické dopravní nehody zjišťují českokrumlovští dopravní policisté. „Žádáme možné svědky, kteří nehodu viděli, aby volali na telefonní číslo 974 232 254 nebo přímo na linku 158,“ dodává policejní mluvčí.

Na jindřichohradecku zemřel v úterý motorkář

V úterý krátce před třetí hodinou odpolední došlo na silnici číslo II/151 ve směru z Dačic na obec Budíškovice k vážné dopravní nehodě. „Řidič v osobním vozidle značky Ford vyjížděl z polní cesty na hlavní silnici a pravděpodobně nedal přednost motocyklu značky Norton, který řídil muž středního věku. Došlo ke srážce, při které řidič motocyklu utrpěl těžká poranění a musel být letecky transportován do českobudějovické nemocnice, kde svým zraněním následně podlehl. Řidič osobního automobilu utrpěl lehké zranění,“ popsala policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.

nehoda motorkáře na jindřichohradecku (zdroj Policie ČR)

Přesné příčiny a okolnosti této tragické dopravní nehody nyní zjišťují jindřichohradečtí dopravní policisté.