Zastávku v Pisárkách si vzaly na paškál nezletilé dívky

BRNO – Rány a řinčení skla uslyšel kolemjdoucí včera večer v Pisárkách. Skupinka mladých si na paškál vzala zastávku městské hromadné dopravy, po ověření osobních údajů vyšlo najevo, že dvě osoby jsou v celostátním pátrání.

Přivolaná hlídka spatřila rozbitý přístřešek a kousek dál v křoví se ukrývala skupinka mladých. Jedna z nezletilých se přiznala, že rozbila několik skleněných tabulí a tabuli s reklamou. S demolicí jí prý pomáhala kamarádka, která si vybíjela vztek kvůli partnerským neshodám. Škoda na majetku je odhadována na deset tisíc korun. „Bezprostředně po svém doznání se nezletilá začala chovat agresivně, křičela na strážníky a pokusila se i o útěk. V tom jí ale hlídka zabránila. Ověřením osobních údajů všech přítomných navíc vyšlo najevo, že dva z nich jsou celostátně hledaní,“ dodal tiskový mluvčí Jakub Ghanem. Případ i pohřešované osoby si převzali republikoví policisté.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.