Bouřky se přehnaly přes celý kraj. Na matku s dítětem v autě spadl strom

ZLÍNSKÝ KRAJ – Řádění živlů museli včera přečkat obyvatelé celého Zlínského kraje. Během tří hodin vyjížděli hasiči k desítkám událostí, naštěstí šlo však jen o materiální škody a bouřky se obešly bez zranění.

Nejvíc práce měli hasiči na Kroměřížsku, kde řešili 14 událostí. Konkrétně šlo o poškozené střechy a popadané stromy, odstraňovali však i bláto ze silnice a čerpali vodu ze zatopeného rodinného domu. „Ve věci poškození střech jsme zasahovali v Kroměříži na budově gymnázia, kde střešní tašky vlivem silného větru padaly na zem a na automobily. V Žopech vítr posunul a poškodil konstrukci střechy rodinného domu. Ve Zborovicích na bytovém domě byla poškozena izolační fólie na střeše a komín,“ shrnul mluvčí hasičů Roman Žemlička.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V Holešově vítr poškodil hned dvě střechy, jednu na ubytovně a druhou na budově čokoládovny, kde hrozil pád plechové krytiny na silnici. Na místě proto musela zasahovat lezecká skupina a výšková technika.

„Dramatická byla ze začátku i situace v obci Zahnašovice, kde strom spadl na osobní automobil, v němž jela maminka s dítětem. Naštěstí nedošlo k jejich zranění,“ vylíčil Žemlička.

O něco klidnější odpoledne měli na Zlínsku, kde hasiči odstraňovali tři spadlé stromy, a v jednom případě došlo k poškození semaforu. Stromy museli odklidit i na Uherskohradišťsku, navíc tu voda zatopila jeden podjezd. Živly tentokrát ušetřily Vsetínsko, tady hasiči řešili pouze jeden strom spadlý na silnici.

Foto: HZS ZK
Foto: HZS ZK
Foto: HZS ZK
Foto: HZS ZK
Foto: HZS ZK
Foto: HZS ZK