Šéf středočeských silničářů Lichtneger skončil. Kvůli spojení s lidmi z korupční kauzy kolem Hlubučka!

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Rada Středočeského kraje v úterý na svém mimořádném jednání rozhodla s okamžitou platností o odvolání ředitele Krajské správy a údržby silnic Jana Lichtnegera v souvislosti s veřejnými informacemi o jeho zapojení v korupční kauze pražského dopravního podniku a dnes již bývalého náměstka pražského primátora Petra Hlubučka.

„Odvolání jsme odhlasovali jednomyslně po zralé úvaze. Na základě veřejně dostupných informací byla rada nucena reagovat, uvedl radní pro oblast silniční dopravy Karel Bendl.

Mimo jiné bylo zjištěno, že Lichtneger počátkem června převedl svou firmu Sesaneli na jednoho z obviněných v kauze dopravního podniku. „Vůči panu řediteli jsme ztratili důvěru. Není možné, aby v takové situaci vedl organizaci s miliardovým rozpočtem,“ uvedl Bendl k odvolání.

Podle hejtmanky Petry Peckové se Lichtneger prokazatelně pohyboval v okruhu lidí obviněných v korupční kauze. “Já osobně jsem nesmírně zklamaná,“ uvedla.

Do doby jmenování nového ředitele povede organizaci dosavadní náměstek pro investice Aleš Čermák. Chod Krajské správy a údržby silnic nemá být nijak omezen a veškeré práce běžet harmonogramu. „Ubezpečuji všechny obchodní partnery i zaměstnance, že vnitřní fungování KSÚS se nemění. Platby za zakázky probíhají standardně a stejně tak není nijak omezeno ani vyplácení mezd,“ ujistil radní Bendl.

Krajská rada také rozhodla o nařízení kontroly celé příspěvkové organizace. Fungování firmy prověří speciálně vytvořená kontrolní skupina, která bude mít za úkol posoudit veškeré strategické kroky ředitele Lichtnegera. Práce výboru začne v nejbližších dnech.