Na výletě do Chudenic navštívíte americkou zahradu i Kvapilovo jezírko

SEZIMOVO ÚSTÍ – Ptáte se, kam si v červnu můžete se Spektrem??? v Sezimově Ústí vyrazit? Cílem tohoto výletu bude malebné pošumavské městečko Chudenice, které leží v okrese Klatovy a je tu rozhodně z čeho vybírat.

Budete moci obdivovat dominantu historického centra města, kterou je gotický kostel sv. Jana Křtitele. Během prohlídky Starého Czerninského zámku neminete ani výstavu Plzeňského divadla loutek. Milovníci přírody jistě ocení procházku do arboreta Americká zahrada. Rozkládá se pod rozhlednou Bolfánek v lesním komplexu Žďár zhruba dva kilometry od Chudenic a najdete zde nejucelenější soubor dřevin z území Severní Ameriky v České republice. Schválně jestli poznáte dřín květnatý, zerav obrovský a zeravinec japonský. Z rozhledny Bolfánek si prohlédnete široké okolí a pokocháte se zdejší malebnou krajinou. Věž je pozůstatkem kostela svatého Wolfganga a název Bolfánek je počeštěnou zdrobnělinou jména Wolfgang.

Na výletě do Chudenic nevynecháte 24. června ani Kvapilovo jezírko. K původně malému rybníčku na lesní louce u Žďáru chodil totiž spisovatel Jaroslav Kvapil během svých studentských let odpočívat a právě toto místo měl na myslí jako dějiště Rusalky, když psal libreto k Dvořákově opeře. Tak nezapomeňte být před Spektrem v Sezimově Ústí v 7 hodin.