Přes údajný odkaz z České pošty připravil podvodník firmu o 800 tisíc korun

Ilustrační foto

KROMĚŘÍŽSKO – O neuvěřitelnou částku obral neznámý pachatel firmu z Kroměřížska. Stačilo přitom zareagovat na odkaz, který se tvářil, jako by pocházel od České pošty. O novém triku podvodníků informovala policejní mluvčí Barbora Balášová.

Neznámý pachatel kontaktoval přes aplikaci WhatsApp šestačtyřicetiletého muže z Kroměřížska, který přes portál Bazoš prodával jízdní kolo. „Po zjištění, že kolo je stále ještě volné, poslal pachatel odkaz, který se jevil tak, jako kdyby jej poslali z České pošty. Údajný kupující vyzval prodávajícího k tomu, aby přešel na tento odkaz, a tím se dostane na provedený peněžní převod. Následně byl na zobrazených internetových stránkách vyzván k zadání přihlašovacích údajů do internetového bankovnictví, což učinil,“ uvedla Balášová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Muži následně zavolala pracovnice banky, která zaznamenala pohyby na firemním účtu. „Přihlášením do internetového bankovnictví má muž přístup jak ke svým, tak firemním penězům. Svým chováním tak firmu připravil o bezmála 800 tisíc korun,“ sdělila Balášová.