Tramvaje se vrací do centra Olomouce. Na Masarykově třídě bude brzy obnoven veškerý provoz

Foto Peter Kubiš, Wiki Commons

OLOMOUC – Po dvou letech bude na Masarykově třídě v Olomouci otevřen nový most přes řeku Moravu. Od 1. července tak bude obnoven veškerý provoz na této ulici, včetně tramvajové trati. Přes centrum města tak můžou znovu začít jezdit tramvajové linky číslo 2, 3, 4 a 6.

Za běžného provozu budou přes centrum Olomouce jezdit tramvajové linky číslo 2, 3, 4 a 6.  Bude obnovena obsluha všech zastávek včetně nově vybudované zastávky vídeňského typu U Bystřičky směr Hlavní nádraží. Na silnici na Masarykově třídě bude pro veškerý provoz nově omezena maximální dovolená rychlost na třicítku. Nicméně z důvodu opravy železničního přejezdu na Wolkerově ulici a posléze z důvodu rekonstrukce kolejí v křižovatce u soudu bude docházet k úpravám nebo dočasnému přerušení provozu některých linek, od 1. července tak na tuto trasu vyjedou linky 2 a 3 a kombinované linky X4/1 a X1/4.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Na původní trasy se mezi zastávkami Hlavní nádraží a Žižkovo nám./17. listopadu obousměrně vrátí i autobusy číslo 11, 50 a 52. Nočními linkami číslo 50 a 52 budou obsluhovány tramvajové zastávky U Bystřičky.

S platností od pátku 1. července vstupují v platnost nové jízdní řády vybraných autobusových linek, a to z důvodu zprovoznění Masarykovy třídy a také jako reakce na podněty získané od cestujících.

Linka číslo 13

Linka bude v pracovní dny jezdit pouze asi do 19.30 hodin. Poslední spoj z Hlavního nádraží pojede v 19.04 hodin, ze zastávky Šlechtitelů pak v 19.20 hodin. Ve večerních hodinách bude dopravní obslužnost v lokalitě Nový Svět zajišťovat linka číslo 22, která pojede přes zastávky Envelopa a Vejdovského. Od 1. července do 31. srpna linka pojede z Hlavního nádraží přes třídu Kosmonautů na zastávku Vejdovského s obsluhou zastávky Kosmonautů. Zastávky 17. listopadu a Envelopa nebudou obsluhovány.

Linka číslo 22

V pracovních dnech dochází ke změně jízdního řádu. Asi od 19.30 hodin linka pojede mezi zastávkami Tržnice a U Teplárny obousměrně ulicemi třída Svobody – 17. listopadu – třída Kosmonautů – Vejdovského – Tovární – Holická, a bude obsluhovat zastávky Envelopa a Vejdovského, jako náhrada za zrušené spoje linky číslo 13.

Linky číslo 50, 51 a 52

Z důvodu ukončení uzavírky na Masarykově třídě a na základě požadavků cestujících dochází k úpravě jízdních řádů těchto nočních linek.

Jízdní řády spojů a podrobné informace najdete ZDE  a na zastávkových označnících.