Zloděj připravil ve čtvrtek Kladno o internet, škoda jde do miliónů. S optickým kabelem ve sběrně ale nepochodí!

KLADNO – Ve čtvrtek nad ránem kdosi odcizil optické kabely z výkopu stavby v kladenské Americké ulici.

Výkop je součástí stavby kruhových objezdů v Americké ulici. Neznámý zloděj uřízl a odnesl zhruba 10 metrů kabelů. Oddělení kabelů mělo být provedeno odborně profesionálním nástrojem.

Výpadek internetu a pevných linek zasáhl značnou část Kladna, ale i i některé obce v okolí. Odcizenými kabely byly zasaženy sítě několika poskytovatelů internetového připojení. Na opravách se podle mluvčího kladenského magistrátu Víta Herala intenzivně pracuje, a jak to zatím vypadá, mohly by trvat do druhého dne.

Dost možná pachatel nebo pachatelé nevěděli, co vlastně kradou. Časté krádeže kabelů s barevnými kovy lapkům nějaké peníze přinesou, v případě optických vláken těžko. Přitom škody jdou do miliónů korun a problémy to přineslo tisícům lidí.

Předběžná škoda je podle policejní mluvčí Michaely Richterové okolo dvou milionů korun. Zatím není jasné, zda byl zloděj sám, či jich bylo více. Policisté budou podrobně vyhodnocovat mimo jiné i kamerové záznamy.

Kriminalisté již ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to krádeže a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení. V případě dopadení a odsouzení pachatele nebo pachatelů jim hrozí odnětí svobody na jeden rok až šest let.