O víkendu proběhne Mistrovství republiky mladých hasičů ve sportovních disciplínách

HRADEC KRÁLOVÉ – Ve hře Plamen, která tento rok slaví 50 let, se na stadionu HZS Královehradeckého kraje sejdou vítězná hasičská družstva krajských kol z celé České republiky a budou mezi sebou bojovat o prestižní vítězství. Závodit v šesti disciplínách bude 150 mladých hasičů, ty čeká jak štafeta, tak požárnická všestrannost, a to není zdaleka vše.

Akce se bude konat od 25. do 26. června. „V sobotu se týmy utkají ve štafetě 4x 60 m, následovat bude závod požárnické všestrannosti. V neděli se bude pokračovat požárním útokem CTIF, štafetou CTIF a štafetou dvojic. Celé sportovní klání zakončí disciplína požární útok,“ říká mluvčí Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Irena Špačková.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Nad akcí převzal záštitu hejtman kraje Martin Červíček, primátor města Alexandr Hrabák a ředitel HZS Královehradeckého kraje David Pouč. O organizaci akce se postará více než 50 členů štábu a několik desítek dobrovolníků. Hlavním organizátorem je Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska ve spolupráci s Krajským sdružením hasičů Královehradeckého kraje a okresními sdruženími.

Hra Plamen naplňuje činnost mládeže od 6 do 15 let už od roku 1972. Od svého vzniku prošla postupně několika zásadními vývojovými etapami.

Tehdy i dnes má hra stále stejná dvě základní poslání:

  • ve volném čase rozvíjet všestranné dětské znalosti, vědomosti a dovednosti a motivovat mladé lidi pro poznání v oblasti techniky, v našem případě oblasti požární ochrany
  • prostřednictvím sportovní činnosti podporovat zdravý životní styl, fyzické zdraví a kondici jako jeden ze základních faktorů pro budoucí záchranářskou činnost v jednotkách sborů dobrovolných hasičů obcí

Více informací zde.