Auto není trezor: Břeclavští policisté kontrolovali věci zanechané v autech

BŘECLAV – Břeclavští policisté se zaměřili na kontrolu věcí zanechaných v zaparkovaných vozidlech. Zjištění policisty znepokojilo.

Mimo věcí, které řidiči ponechali ve svých vozidlech, řešili policisté i případ ženy, která v autě, zatím, co si „jen odběhla“ do lékárny, ponechala bez dozoru své malé děti. Další z řidičů si s sebou na nákupy vzal i svého psa, kterého pak nechal ve voze odstaveném na přímém slunci. Mnoho osob si i přes opakovaná varování policie stále plete své auto s trezorem, kde mohou nechávat volně odložené věci. Během velmi krátké doby policisté zjistili, že řidiči udělali několik zásadních prohřešků, které je mohou stát nemalé peníze. Nejen ve formě odcizeného obsahu, který ponechali ve svém vozidle, ale i díky tomu, že zloděj mnohdy způsobí na vozidle vyšší škodu, než je škoda na odcizených věcech, například tím, že rozbije okno, aby zjistil, že v odložené kabelce se peněženka opravdu nenachází. Někdy i pár drobných mincí uložených viditelně ve středovém panelu nebo odložená kabelka na předním sedadle láká zloděje. Stejně tak lákají nenechavce i různé brašny a kapsičky, které jsou umístěny na jízdních kolech, které řidiči nechají v nosičích na vozidle. „Asi každý z vás si dovedete představit lepší způsob, jak trávit parné letní dny, než řešit rozbité okénko či poškozený zámek na vozidle,“ uvedl policejní mluvčí Miroslav Měchura.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.