Jihlava hledá umělce, který pomaluje budovu trafostanice

JIHLAVA – Město vypsalo výzvu na návrh grafického zpracování trafostanice na ulici Sokolovská. Smyslem není jen zpestření samotné ulice, ale i vytvoření zajímavého uměleckého dílka. Návrhy mohou zájemci zasílat do 20. července.

Trafostanice, jejíž plochy nabízí město k výtvarnému ztvárnění, se nachází u zastávky MHD „Ulice 5. května“. „Radnice umělcům zajistí úhradu nákladů na podkladové vrstvy, barvy a dalšího materiálu do výše 40 tisíc korun. A dále upřednostňuje tematické zaměření na nedaleké sídlo dobrovolných hasičů Bedřichov,“ uvádí koordinátorka výzvy Ivana Wiesnerová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

Hasičské téma není povinné, radnice by ale ráda práci bedřichovských hasičů nějakým způsobem podpořila. „Okresní sdružení hasičů Jihlava proto odmění tři návrhy podle vlastního výběru částkou 500 korun,“ dodává koordinátorka. Grafické návrhy přijímá odbor školství, kultury a tělovýchovy do 20. července. Poté odborná komise do 1. srpna vybere návrh, který se bude realizovat.

Návrhy včetně profesního životopisu s uvedením referenčních děl mohou zájemci zaslat (např. ve formátu .pdf) na e-mail ivana.wiesnerova@jihlava-city.cz nebo na adresu: Statutární město Jihlava – OŠKT, Mgr. Ivana Wiesnerová, U Mincovny 8, 586 01 Jihlava.