V Zamilovaném hájku se začalo stavět dětské hřiště

BRNO – V těchto dnech začala realizace projektu z participativního rozpočtu Dáme na vás. V Zamilovaném hájku v Řečkovicích tak vznikne dětské hřiště a sportoviště.

Do 4. ročníku z roku 2020 projekt přihlásil Jan Vaculín, který k němu řekl: „Projekt si klade za cíl vybudovat v oblíbené destinaci mnoha Brňanů – Zamilovaném hájku dětské hřiště a workoutové prvky. Smyslem je zkvalitnit možnost trávení volného času v této části města, která je hojně využívána k procházkám do přírody.“ Získal podporu 3 096 Brňanů a umístil se na 10. příčce. Místo je již předáno zhotoviteli, který hřiště postaví do přelomu října a listopadu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V Zamilovaném hájku tak vzniknou nové herní a cvičební prvky, lavičky, odpadkové koše a informační tabule. Současně se lokalita upraví tak, aby se zachoval její přírodní ráz, součástí  bude výsadba stromů, založení trávníků a celková úprava ploch.