VIDEO: Policisté dohlížejí na bezpečný odjezd na prázdniny

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Na vytížených silničních tazích po celé jižní Moravě hlídkují dopravní policisté, kteří nejen kontrolují dodržování pravidel silničního provozu, ale především upozorňují řidiče na zvýšené riziko nehody.

Policisté budou v těchto počátečních prázdninových dnech ve zvýšené míře dohlížet na bezproblémový začátek léta. Řidiči se s hlídkami mohou setkat na dálnicích, silnicích vyšších i nižších tříd, ale i ve městech. Kromě dopravních policistů budou na bezpečnost a plynulost provozu dohlížet i kolegové z pořádkové služby, kteří poslední den školního roku dohlíželi na rozdováděné školáky v okolí hlavně základních škol.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Právě konec školního roku a začátek prvního prázdninového víkendu řada řidičů využije k přesunu na dovolenou. Provoz je silnější, lidé cestují na delší vzdálenosti a vozidlo mívají  zavazadly zatížené více, než jsou zvyklí. Navíc je zatěžuje i aktuální počasí s vysokými teplotami. Únava za volantem se tak dostaví snadno. „Až pětinu dopravních nehod způsobuje únava, se kterou je spojena ospalost a zhoršená koncentrace. Při prvních náznacích únavy je třeba zastavit a odpočinout si, stejně tak v případech začínajících zdravotních potíží. Odpočinutý a soustředěný řidič dovede rychleji reagovat na změnu situace na silnici než řidič ospalý či unavený,“ vysvětlila policejní mluvčí Petra Ledabylová. Před delší jízdou je proto potřeba si cestu dobře rozvrhnout a počítat s přestávkami na odpočinek a doplnění tekutin. Kromě toho je třeba se někdy obrnit velkou dávkou trpělivosti a ohleduplnosti.