Hasiči museli za první prázdninový den vyrazit s pomocí na 112 míst

foto: HZS Královéhradeckého kraje

KRÁLOVÉHRADECKO – Profesionální a dobrovolné hasičské jednotky zaměstnaly nejen následky řádění bouřky, ale také několik dopravních nehod. Mezi nimi byla bouračka kamionu do železničního mostu, nebo také střet osobního a nákladního auta. Bohužel došlo také ke zranění.

„Technických pomocí po bouřce bylo asi 80, polovina z toho na Trutnovsku. Šlo hlavně o odstranění stromů z komunikací, čerpání vody, zajištění spadlého vedení elektrické energie nebo poškozené střešní krytiny,“ komentuje zásahy mluvčí hasičů Martina Götzová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Jednotky zasahovaly také u deseti bouraček, nejvíce je však zaměstnaly dvě nehody, na Hradecku a Rychnovsku.

V Černilově na silnici č. 308 došlo, krátce po třetí hodině odpolední, ke střetu osobního a nákladního vozidla. Řidiči obou vozidel skončili v péči záchranářů. Profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové a místní dobrovolná jednotka Černilov zabezpečili místo události i nabouraná auta. Jelikož došlo k úniku pohonných hmot, bylo nutné je zlikvidovat a zamezit jejich dalšímu šíření do blízkého vodního toku. Jednotky také vyprostily osobní auto na silnici, po dobu vyprošťování nákladního vozu byla komunikace zcela neprůjezdná.

Krátce před pátou hodinou odpolední narazil kamion vrchní částí návěsu do železničního mostu u Očelic. Tím zastavil dopravu nejen na silnici č. 298, ale také na železnici. Po posouzení technického stavu železnice byl provoz obnoven. Při nehodě se naštěstí nikdo nezranil. Profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolná jednotka Opočno zajistili místo události a postarali se o úklid silnice.

Zabezpečení poškozené střešní krytiny v části Horní Malá Úpa, zasahovali dobrovolní hasiči z Horního Maršova.
Odstranění stromu z komunikace – JSDH Horní Maršov.