Takovou výstavu stavebnic Lego jste ještě neviděli!

foto: Dům Lega

HRADECKO – Malí i velcí milovníci známé stavebnice Lego si opravdu přijdou na své. K vidění a ozkoušení nejsou jen stovky stavebnic, ale také funkčních modely železnice s mnoha trasami, sochy pokémonů v životní velikosti, nebo modely na dálkové ovládání. Na zajímavou akci máte možnost zavítat v Hradci Králové až do 24. července 2022

„Výstavy pořádáme, abychom přiblížili naši sbírku stavebnic široké veřejnosti. Nechceme mít sbírku jen sami pro sebe a proto ji touto formou sdílíme. Výstava je do velké míry interaktivní, můžete si vyzkoušet spoustu her a aktivit a strávit na ní klidně celý den,“ říká za pořadatele Dům Lega Alexej Haman.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Na výstavě je k vidění více než 700 LEGO® setů, 1800 minifigurek a 650.000 dílků. Samozřejmostí je spousta novinek, včetně nejnovějších stavebnic. Čeká na vás spousta RC modelů LEGO® Technic, závody motorek LEGO® City Stuntz, Aréna pro souboje LEGO® NINJAGO® Spinjitzu, funkční modely železnice se spoustou tratí a vlakových souprav. K vidění jsou největší LEGO® sety, sochy pokémonů v životní velikosti, osvětlené modely. K dispozici je herna s klasickými i DUPLO kostkami, kroužek Brick4kids s možností celodenního hlídání dětí, malování na obličej, kvíz o lákavé ceny a spousta další zábavy.

„Co bychom určitě rádi zmínili je, že oproti minulým výstavám jsme zajistili mnohem větší prostory a díky tomu už nejsou fronty a vystavujeme mnohem více modelů než předtím. Daní za to je však trochu komplikovanější cesta, jak se k nám dostat, která je však popsaná na webu – musíte projít přes stadion za školní budovou až do tělocvičny,“ dodává za Dům Lega Libor Tobiášek.

Výstava je k vidění ve školní hale v ulici Brněnská 784 v Hradci Králové, naproti Studijní a vědecké knihovně. Otevřeno je každý den, kromě pondělí a úterý.

Vstupné děti 40 Kč, dospělí 80 Kč.

Veškeré informace naleznete zde.