Bývalému druhovi vyčetla, že je děvkař. Ten se do ní pustil pěstmi

ZLÍN – Znepokojivý pohled na agresivního muže, který se fyzicky pustil do mladé ženy, se naskytl ve čtvrtek večer náhodným kolemjdoucím na náměstí Míru ve Zlíně. Jeden z nich poté vytočil tísňovou linku 156.

Na místo dorazila nejbližší motorizovaná hlídka městské policie. „Ještě do příjezdu strážníků se do incidentu vložila dvojice mladých mužů, kteří se statečně zastali napadené ženy a neumožnili s ní útočníkovi další kontakt. O pouhé dvě minuty později, od přijetí oznámení, pak na místo dorazili strážníci,“ uvedl zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Hlídka rázem zjistila, že jde o šestatřicetiletého muže z Vyškovska a osmadvacetiletou ženu ze Zlína. Ti si v minulosti prošli bouřlivým vztahem, u kterého nejednou zasahovaly bezpečnostní složky. „Tentokrát se bývalí partneři potkali v nedalekém parku, kde jej dotyčná spatřila ve společnosti jiné ženy, která mu ošetřovala zranění z nějaké předchozí šarvátky. Toto mu měla vyčíst, kdy jej poněkud necitlivě nazvala „děvkařem“. Takové označení v něm ale zanechalo hlubokou ránu, která se nezhojila ani poté, co ji opakovaně udeřil. Při následných pokusech o další komunikaci se postupně přesouvali městem až na náměstí, kde zasáhli kolemjdoucí a poté hlídka MP Zlín,“ vylíčil Janík.

Během řešení incidentu dorazila na náměstí i hlídka republikové policie. „Po vyhodnocení všech skutečností bylo protiprávní jednání posouzeno jako podezření z přestupku proti občanskému soužití a bude mít dohru před správním orgánem,“ uzavřel Janík.

Foto: MP Zlín