Šestatřicetiletý muž chtěl ukrást nastartované auto i s pasažérkou uvnitř

RYCHNOVSKO – Na benzince v Kostelci nad Orlicí zastavil s osobním autem Ford Mondeo mladý pár, který si chtěl koupit něco k jídlu. Řidič nechal nastartované vozidlo a odešel do čerpací stanice. Tuto chvíli využil muž, který do auta rychle usedl a chtěl ujet.

Jak nyní sdělili policisté k doslova kuriózní situaci došlo uplynulou středu 6. července krátce po desáté hodině noční. Jakmile 36letý muž usedl za volant auta a chystal se z místa ujet, tak se mu snažila překvapená spolujezdkyně v jízdě zabránit a vypnula motor. „Následně z vozidla vystoupila a začala volat o pomoc, kterou vyslyšel náhodný svědek, který řidiči v jízdě zabránil. Muži se nakonec podařilo z vozidla utéci, nicméně byl nedaleko místa činu náhodnými svědky zadržen,“ říká k události policejní mluvčí Eliška Majerová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Po příjezdu policisté muže zadrželi a eskortovali ho do policejní cely, tam mu sdělili obvinění ze spáchání přečinu neoprávněného užívání cizí věci. Za což si v pátek 8. července odnesl od soudu podmínečné odsouzení.